Obsah / Vyhledavání / Menu / Home / Kontakt
Hledat:
NUTRITIP KLUB
  NUTRITIP KLUB
01.09.2009: VITAMÍNOVÝ TAHÁK ZDARMA!

Staňte se členy NUTRITIP KLUBU a získejte zdarma:

VITAMINOVÝ TAHÁK

RECEPTY

UDĚLEJTE SI TEST!

  E-kalkulačka

Spočítejte si svůj denní energetický příjem!

 ZAPNOUT E-KALKULAČKU

  Reklama
Počitadlo BMI
Spočítejte si Body Mass Index:

Výška: cm
Hmotnost: kg
  E-shop ŠTÍHLÁ LINIE

Osvědčené přípravky a pomůcky na hubnutí!

E-SHOP ŠTÍHLÁ LINIE

Zdravá dieta = zdravé hubnutí

   Po světě kolují desítky zdraví ohrožujících diet a prostředků na hubnutí. Je tedy vůbec možné poznat ty, které můžeme bez obav vyzkoušet? Řiďte se našich desaterem!

 Nízkoenergetické diety. Co je na nich špatně?

Nízkoenergetické diety byly kdysi velmi populární. V osmdesátých letech byli odborníci na výživu přesvědčeni, že díky nízkoenergetické dietě zhubnou i ti největší tlouštíci. Populární se staly různé odtučňovací tábory, kde se účastníci doslova drželi o hladu. Diety byly založeny především na konzumaci zeleniny a čistých bílkovin. Výsledky těchto odtučňovacích kúr ale byly sporné.Přibírání v těhotenství

     "Nevím, co si počít. V těhotenství přibírám daleko více, než odborníci doporučují. Již na konci II. trimestru mám o 12kg navíc, což má být celkový přírůstek. Bojím se, že do konce těhotenství přiberu alespoň 20kg. Jak to potom shodím?“ Toto jsou klasické stesky budoucích maminek, které by si přály mít i po dítěti hezkou postavu. Velmi je tedy děsí postupující váha a tempo nabírání.Odlehčovací den

   Technika odlehčovacího dne je známa již delší dobu, přesto se mnozí hubnoucí dopouští při držení odlehčovacího dne velkých chyb. Princip je jednoduchý - během odlehčovacího dne držíme půst či jíme jen ovoce a zeleninu. „Každý sám si musí přijít na to, jaká varianta odlehčovacího dne mu sedí. Ale hlavně je důležité zvykat si na odlehčovací den postupně.“ Upozorňují nutriční specialisté. „Jestliže se vrhnete do odlehčovacího dne bezhlavě, skončí to večer kompletním vybílením ledničky.“    

 Hubnu. Co si vybrat v restauraci?

    Každý, kdo si hlídá váhu, se někdy dostane do situace, že navštíví restauraci, pravidelně chodí do jídelny či kantýny, popřípadě se ocitne na večírku plném jídla. Jak postupovat v těchto situacích a jak si vybrat, co budu jíst s ohledem na dietu?   

 Jaká je nejlepší dieta?

Ohledně diet panují nejrůznější názory. Řada odborníků například odsuzuje veškeré komerční diety typu Atkinsonova dieta, Dělená strava či Dieta dle krevních skupin s tvrzením, že tyto schémata nemají žádné vědecké opodstatnění. Naproti tomu vás budou hubnoucí zapřísahat, že jim některá z odsuzovaných diet zabrala. Funguje vůbec nějaká dieta, když kolem sebe vidíme tolik lidí s nadváhou?  Může stres způsobovat obezitu?

         Řada pacientů přichází k lékařům s dotazem, zda jejich prožívaný stres v zaměstnání či v rodině může mít vliv i na jejich nadváhu. Jelikož se v poslední době výrazně rozvíjí tzv. psychosomatická medicína, která se zabývá vztahem mezi duševní nerovnováhou a fyzickými nemocemi, nikdo již nepochybuje o vlivu stresu na zdravotní stav.

 10 znaků falešných diet

                        O zdravé výživě se dnes mluví na každém kroku. Proč tomu tak je? Proč se neustále řeší, jak se máme stravovat a zda máme hubnout? V žádném případě není nutné držet se nějakého dogmatického stylu výživy, stejně tak nemusíme mít dokonalou váhu. Je ale třeba mít na paměti, že nezdravá strava a nadváha je startovací čarou pro řadu onemocnění.

 

      V podstatě veškeré choroby, které se v populaci nejčastěji vyskytují (cukrovka, vysoký krevní tlak a ostatní onemocnění srdce a cév, onemocnění žlučníku a dalších trávících orgánů, nádorová onemocnění, inkontinence a gynekologická onemocnění), mají nějakou souvislost s naší stravou, hmotností a životním stylem.

Tipy na úspěšné hubnutí

Vyzkoušeli jste již všechno a kila na váze ne a ne dolů? Zhubli jste, ale kila se zase vrátila? Bohužel podobné negativní zkušenosti vytvářejí ve spoustě z nás pocit, že nikdy nedocílíme své vysněné váhy. Za podobnými neúspěchy se ale většinou skrývá špatný postup, který jsme při hubnutí zvolili.  Přípravky na hubnutí
Krasa.cz


Web by phpRS | Code: © Honza Strnad - iOcomp 2008 Design: © apoka 2008