Obsah / Vyhledavání / Menu / Home / Kontakt
Hledat:
NUTRITIP KLUB
  NUTRITIP KLUB
01.09.2009: VITAMÍNOVÝ TAHÁK ZDARMA!

Staňte se členy NUTRITIP KLUBU a získejte zdarma:

VITAMINOVÝ TAHÁK

RECEPTY

UDĚLEJTE SI TEST!

  E-kalkulačka

Spočítejte si svůj denní energetický příjem!

 ZAPNOUT E-KALKULAČKU

  Reklama
Počitadlo BMI
Spočítejte si Body Mass Index:

Výška: cm
Hmotnost: kg
  E-shop ŠTÍHLÁ LINIE

Osvědčené přípravky a pomůcky na hubnutí!

E-SHOP ŠTÍHLÁ LINIE

Bezlepková dieta

Lepek je protein, který se nachází v pšenici, v pšeničních výrobcích i v některých dalších obilninách. Lidé, kteří nedokážou lepek trávit, trpí celiakií - nesnášenlivostí lepku. Na celiakii velice dobře zabírá důsledné dodržování bezlepkové diety, která rovněž zmírňuje možné příznaky choroby: bolesti břicha, menší vzrůst, chudokrevnost, poruchy menstruačního cyklu, zvýšená lomivost kostí, úbytek na váze, nevolnost, změna stolice, bolesti břicha, zvracení, opožděný vývoj u dětí.

víceDieta při Crohnově chorobě a ulcerózní kolitidě

   O existenci Crohnovy choroby či ulcerózní kolitidy se mnozí pacienti dozvědí až v okamžiku, kdy je jim tato diagnóza sdělena. Mimo jiné se jim lékaři zmíní o dietě, kterou je třeba dodržovat. Mnohdy je ale těžké vypátrat, jak by vlastně stravování při těchto diagnózách mělo přesně vypadat.

 Nízkopurinová dieta při onemocnění dnou

    Dna je způsobena zvýšeným ukládáním kyseliny močové v kloubech, ledvinách a jiných orgánech. Kde se v těle bere nadbytek kyseliny močové? Kyselina močová je metabolitem látek nazývacích se puriny, které jsou obsaženy v některých potravinách. Kromě léků zabírá na dnu i úprava stravy.

víceDieta při pálení žáhy a refluxní chorobě jícnu

   Pálení žáhy je hlavním příznakem refluxní choroby jícnu. Ta spočívá v pronikání kyselého žaludečního obsahu do oblasti jícnu a narušuje tak jeho sliznici. Vzniká tak bolestivý a pálivý pocit v krku.

    Většina z nás si zvykla při pálení žáhy sáhnout po antacidech, které překyselení v oblasti jícnu tlumí. Vyzkoušejte i některé tipy ohledně úpravy stravy...

víceDieta při laktózové intoleranci

    Laktózovou intolerancí - nesnášenlivostí mléčného cukru, potažmo mléka či mléčných výrobků trpí asi 70% lidské populace. Laktózovou intoleranci vnímáme jako onemocnění především ve středoevropském jídelníčku, neboť konzumace mléčných výrobků je jeho běžnou součástí, a laktózovou intolerancí trpí ve střední Evropě menšinová část populace. V Africe či Asii nebývají mléčné výrobky tak často konzumovány, a proto se laktózové intoleranci nevěnuje tolik pozornost.  

víceDiabetická dieta

   Diabetes patří mezi nejrozšířenější chronická onemocnění v ČR, je diagnostikován asi u  700 000 lidí. Výskyt diabetu II. typu neustále stoupá, spolu s výskytem nadváhy. Na vznik tohoto onemocnění má zásadní vliv životní styl a strava. „Zvláště diabetes II. typu lze velmi dobře léčit kvalitním dietním opatřením. Dostatečné snížení hmotnosti často vede k úplnému vyléčení.“ Stojí si za svými zkušenostmi diabetologové.    

víceLéčebná výživa

"Budete držet dietu." Tato běžná věta v ordinaci lékaře mnohé pacienty zaskočí. Už při slově "dieta" nám často naskakuje husí kůže. Navíc mnohdy není nablízku nikdo, kdo nám dietu vysvětlí či nám pomůže s problémy, které se při zavádění každé diety zákonitě objevují. 

 

Nevíme-li, které konkrétní potraviny smíme jíst či jak si vařit, a uniká-li nám smysl dietního opatření, dietu většinou ukončíme. A tak pohřbíme i naději na zlepšení zdravotního stavu. 

Využijte našeho přehledného zpracování dietních opatření a v případě potřeby si napište o naši pomoc do poradny.    Přípravky na hubnutí
Krasa.cz


Web by phpRS | Code: © Honza Strnad - iOcomp 2008 Design: © apoka 2008