Obsah / Vyhledavání / Menu / Home / Kontakt
Hledat:
NUTRITIP KLUB
  NUTRITIP KLUB
01.09.2009: VITAMÍNOVÝ TAHÁK ZDARMA!

Staňte se členy NUTRITIP KLUBU a získejte zdarma:

VITAMINOVÝ TAHÁK

RECEPTY

UDĚLEJTE SI TEST!

  E-kalkulačka

Spočítejte si svůj denní energetický příjem!

 ZAPNOUT E-KALKULAČKU

  Reklama
Počitadlo BMI
Spočítejte si Body Mass Index:

Výška: cm
Hmotnost: kg
  E-shop ŠTÍHLÁ LINIE

Osvědčené přípravky a pomůcky na hubnutí!

E-SHOP ŠTÍHLÁ LINIE

Xenical - lék na hubnutí

   Xenical je lék se stejnou účinnou látkou orlistat jako lék Alli. Xenical se vyskytuje na našem trhu již deset let, proto s ním má odborná veřejnost již určité zkušenosti. Narozdíl od Alli obsahuje více účinné látky. 

 Účinná látka

Xenical pracuje na bázi orlistatu. Orlistat je účinná látka, která dokáže ve střevě vychytávat tuky. Tuky jsou pak ve větší míře vyloučeny stolicí. Účinná látka orlistat přece jen poměrně výrazně zasahuje do práce vašeho trávicího systému. Jelikož je střevo velmi křehká struktura, je zbytečné brát tento lék neuváženě. V jedné tabletě obsahuje zhruba dvojnásobné množství účinné látky než v podobném léku Alli, proto je Xenical povolen pouze na lékařský předpis. V každém případě je vhodné se vždy před rozhodnutí, jaký lék na hubnutí užívat, poradit s odborníkem a nechat se lékařem sledovat.

 

Kdy jej užívat?

Xenical vám lékař může předepsat v případě, že jste schopni dodržovat poměrně nízkotučnou stravu. Xenical vychytá i poslední zbytky tuku ve střevě, tudíž snižuje celkový energetický příjem. V každém případě byste neměli trpět jakýmkoliv onemocněním zažívacího ústrojí počínaje od častějšího nadýmání. V tomto případě raději zvolte léky typu Meridia či Lindaxa. Alli je zase vhodný v případech, že užíváte jakékoliv léky působící v mozku (např. antidepresiva). V těchto případech se totiž účinky léků jako Meridia a Lindaxa můžou bít s účinky ostatních v mozku působících léků.  

 

 

Pozor! Xenical dokáže vychytat jen malé množství tuku naráz, proto se vyvarujte jakékoliv nadměrné konzumace tuku. Zvýšené množství tuku je obsaženo samozřejmě ve smažených jídlech, ale například i v zákuscích, masných výrobcích a ve fast foodu. Při vaření přidávejte do jídla jen 5g tuku na porci, nepřidávejte šlehačku a žádné přísady na vaření obsahující tuk.   

 

NutriTip varuje!

Neužívejte léky na hubnutí bez porady s lékařem či nutričním specialistou, i když si je běžně můžete koupit na internetu. Na základě nevědomosti si můžete vybrat lék, který vám naprosto nesedne, a zbytečně si poškodíte zdraví. Je to zbytečné, neboť rozumný lékař vám rád pomůže se snížením hmotnosti. Jestliže nepochodíte u svého praktického lékaře, obraťte se na specialistu např. s pomocí stránek či www.ordinace.cz, kde najdete kontakty na ordinace obezitologů a nutričních specialistů.

 

Řada lékařů vám taky léky nebude chtít předepsat, neboť si myslí, že byste zhubli pouze pomocí diety a cvičení. To nemusí být vždy pravda, ale dieta a pohyb by měly být součástí komplexní léčby. Jestliže chcete nejen zhubnout ale váhu si i udržet, je stejně potřeba se svému jídelníčku a pohybu věnovat. Léky vám ale můžou pomoci překonat nejhorší období.    

 

Srovnejte s ostatními léky

Alli

Meridia a Lindaxa

Adipex retard

 


 

 


Jaká témata bych uvítal/a na NutriTipu?

Různé redukční diety (Počet hlasů: 141)
(25.54 %)

Stravování v těhotenství a po porodu (Počet hlasů: 64)
(11.59 %)

Stravování dětí (Počet hlasů: 64)
(11.59 %)

Vše o zdravé výživě (Počet hlasů: 78)
(14.13 %)

Výživové doplňky a sportovní výživa (Počet hlasů: 58)
(10.51 %)

Cokoliv o hubnutí (Počet hlasů: 101)
(18.30 %)

Jiné (Počet hlasů: 46)
(8.33 %)Celkem hlasovalo: 552
| 05. 06. 2009 |
 
  Přípravky na hubnutí
Krasa.cz


Web by phpRS | Code: © Honza Strnad - iOcomp 2008 Design: © apoka 2008