Obsah / Vyhledavání / Menu / Home / Kontakt
Hledat:
NUTRITIP KLUB
  NUTRITIP KLUB
01.09.2009: VITAMÍNOVÝ TAHÁK ZDARMA!

Staňte se členy NUTRITIP KLUBU a získejte zdarma:

VITAMINOVÝ TAHÁK

RECEPTY

UDĚLEJTE SI TEST!

  E-kalkulačka

Spočítejte si svůj denní energetický příjem!

 ZAPNOUT E-KALKULAČKU

  Reklama
Počitadlo BMI
Spočítejte si Body Mass Index:

Výška: cm
Hmotnost: kg
  E-shop ŠTÍHLÁ LINIE

Osvědčené přípravky a pomůcky na hubnutí!

E-SHOP ŠTÍHLÁ LINIE

Meridia a Lindaxa - léky na hubnutí

Meridia i Lindaxa jsou moderní léky na hubnutí, jejichž účinná látka sibutramin působí přímo v mozku. Je možné, že jste o lécích ještě neslyšeli, byť lék Meridia je na trhu již 10 let. Důvod je ten, že jde o registrované léky vydávané na předpis a ty se dle platných zákonů ČR nesmí dělat reklama. Léky tedy získáte jen na předpis od svého lékaře, který nejdříve posoudí váš zdravotní stav.Účinná látka

Účinná látka sibutramin působí v mozku a má 2 druhy účinku. Za prvé zvyšuje pocit sytosti a navíc zvyšuje termogenezi. Léky na bázi sibutraminu je třeba brát pouze na předpis lékaře, protože mohou mít nežádoucí účinky a nevhodné interakce s jinými léky. Běžně se nesnesou např. s antidepresivy, s léky na migrénu či na srdce. Lékař by vás navíc měl v průběhu léčby sledovat, abyste s ním mohli konzultovat případné nežádoucí účinky. Samozřejmostí během léčby by měla být vhodná dieta, což platí pro každou komplexní léčbu obezity.

 

Kdy je užívat?

Léky na bázi sibutraminu často pomohou i pacientům, jejichž dietní režim je naprosto v pořádku, přesto nemůžou zhubnout. To bývá většinou způsobeno snížením jejich energetického výdeje na základě opakovaných diet a hladovek. Řada lidí s nadváhou navíc překročí hranici, za kterou se již nelze efektivně hýbat z důvodu nadměrné hmotnosti či poškození kloubů. V těchto případech je pak kombinace diety a léku ideální. Léky jsou vhodné i pro ty, kteří nemohou užívat léky působící ve střevě.    

 

 NutriTip varuje!

Neužívejte léky na hubnutí bez porady s lékařem či nutričním specialistou, i když si je běžně můžete koupit na internetu. Na základě nevědomosti si můžete vybrat lék, který vám naprosto nesedne, a zbytečně si poškodíte zdraví. Je to zbytečné, neboť rozumný lékař vám rád pomůže se snížením hmotnosti. Jestliže nepochodíte u svého praktického lékaře, obraťte se na specialistu např. s pomocí stránek www.merrylinka.cz či www.ordinace.cz, kde najdete kontakty na ordinace obezitologů a nutričních specialistů.

 

Řada lékařů vám taky léky nebude chtít předepsat, neboť si myslí, že byste zhubli pouze pomocí diety a cvičení. To nemusí být vždy pravda, ale dieta a pohyb by měly být součástí komplexní léčby. Jestliže chcete nejen zhubnout ale váhu si i udržet, je stejně potřeba se svému jídelníčku a pohybu věnovat. Léky vám ale můžou pomoci překonat nejhorší období.    

 

Srovnejte s ostatními léky

Xenical

Alli

Adipex retard


Jaká témata bych uvítal/a na NutriTipu?

Různé redukční diety (Počet hlasů: 141)
(25.54 %)

Stravování v těhotenství a po porodu (Počet hlasů: 64)
(11.59 %)

Stravování dětí (Počet hlasů: 64)
(11.59 %)

Vše o zdravé výživě (Počet hlasů: 78)
(14.13 %)

Výživové doplňky a sportovní výživa (Počet hlasů: 58)
(10.51 %)

Cokoliv o hubnutí (Počet hlasů: 101)
(18.30 %)

Jiné (Počet hlasů: 46)
(8.33 %)Celkem hlasovalo: 552
| 05. 06. 2009 |
 
  Přípravky na hubnutí
Krasa.cz


Web by phpRS | Code: © Honza Strnad - iOcomp 2008 Design: © apoka 2008