Obsah / Vyhledavání / Menu / Home / Kontakt
Hledat:
NUTRITIP KLUB
  NUTRITIP KLUB
01.09.2009: VITAMÍNOVÝ TAHÁK ZDARMA!

Staňte se členy NUTRITIP KLUBU a získejte zdarma:

VITAMINOVÝ TAHÁK

RECEPTY

UDĚLEJTE SI TEST!

  E-kalkulačka

Spočítejte si svůj denní energetický příjem!

 ZAPNOUT E-KALKULAČKU

  Reklama
Počitadlo BMI
Spočítejte si Body Mass Index:

Výška: cm
Hmotnost: kg
  E-shop ŠTÍHLÁ LINIE

Osvědčené přípravky a pomůcky na hubnutí!

E-SHOP ŠTÍHLÁ LINIE

Plísňové sýry a těhotenství

           

Většina budoucích maminek velice pečlivě hlídá, jaké potraviny konzumuje a zda nejsou některé z nich závadné. Často se tak dostanou k otázce, zda mohou jíst bez obav i plísňové sýry.

 
        V těhotenství není nutné se plísňových sýrů obávat, je ale rozumné nepřekročit dávku 150g denně. Nadměrná konzumace uvedených sýrů se v těhotenství nedoporučuje, neboť existuje obava ze zdravotní závadnosti kultivovaných plísní, pomocí nichž sýry zrají. Jestliže není činnost plísní v potravinách pod kontrolou, mohou produkovat tzv. mykotoxiny (jedy).

 

Mykotoxiny v potravinách mohou opravdu ohrozit zdraví, například karcinogenním působením. Jde ale především o případy, kdy se plísně šíří nekontrolovatelně. Daleko nebezpečnější pro nastávající maminku než plísňové sýry je například plesnivé pečivo, oříšky, marmeláda či hnijící ovoce. V těchto potravinách, zvlášť ve vlhkém a teplém počasí, se rychle množí různé druhy plísní, jež rychle vytvářejí mykotoxiny.

 

Nejlepší obranou zůstává tyto potraviny bez milosti vyhodit. Plíseň je často v neviditelné formě obsažena v celé potravině. Nestačí tedy odstranit jen část potraviny s viditelnou plísní a zbytek sníst. Do odpadu by měl putovat celý chléb či celá marmeláda. Mykotoxiny bohužel nezničí ani teploty nad 100°C.


| 04. 11. 2009 |
 
  Přípravky na hubnutí
Krasa.cz


Web by phpRS | Code: © Honza Strnad - iOcomp 2008 Design: © apoka 2008